05.11.2018 Dolar Yorumları

dolar ne olur
dolar yorumları, dolar analizi

Dolar tl paritesi haftaya hafifte olsa alıcılı başladı. Olumsuz tablonun devam ettiğini gösteren enflasyon verileri sonrasında Moody’s tarafından yapılan olumsuz açıklamalar piyasalarda moralleri biraz bozdu. Ancak sonrasında Berat Albayrak’ın özellikle Abd ile ikili ilişkilere ve Halkbank davasına yönelik söylemleri ile birlikte dolarda geri çekilme borsada ise yükseliş hareketi hız kazandı. Dolar tl şu sıralarda 5,45 seviyesine kadar geriledi. Gün içerisinde dolar kuru 5,478 seviyesine kadar yükselmişti.

Dolar tl son haftalarda yaşadığı düşüşlerle dolara yatırım yapmayı düşünenlerin aklına buradan dolar alınır mı sorusunu getirirken elinde dolar bulunan yatırımcılara ise dolar satılır mı sorusunu sordurmakta. Durum böyle iken dolar ne olur, önümüzdeki dönemde dolar nasıl fiyatlanacak yatırımcılar ve yatırım yapmayı düşünenler tarafından merak edilmektedir. Bizlerde günlük dolar yorumu ve analizlerimiz ile kendi görüşlerimizi paylaşmaya çalışıyoruz.

Dolar Analizi

Dolar kurunda yaşanan oynaklık haber akışlı olmaya devam ediyor. Durum böyle iken teknik göstergelerin çok da çalışmadığını gördüğümüz şu dönemde yine de grafikler bizlere neler fısıldıyor diye bakmak yararlı olabilir diye düşünüyoruz.

dolar analiz
dolar tl paritesi analizi, dolar yorumları

Dolar kurunda günlük grafikde öne çıkan seviyeleri grafiğimizde görüntüleyebiliyoruz. Buna göre şu sıralarda 5,45 seviyelerinde seyreden dolar tl paritesi için 5,428 seviyesi önemli bir bölge olmaya devam ediyor. Bu seviyenin altına inilemez ise 5,525 seviyesine doğru yükselişler yaşanabilir. Bizim beklentimiz dolarda düşüşlerin devam edeceği yönünde. 5,524 seviyesi altında kaldıkça düşüş hareketin devamını öngörüyoruz.

Dolar tl paritesinde 5,428 seviyesinin altında yapılabilecek saatlik kapanışlar ile birlikte 5,305 seviyesine doğru satışlar hız kazanabilir. Önümüzdeki dönemde özellikle Abd’den gelecek açıklamalar dolar kuru için etkili olabilir. Trump ve kurmaylarından Halkbank davasına yönelik açıklamalar ve İran’a yönelik olan amborgolardan Türkiye’nin muaf tutulup tutulmayacağına yönelik söylemler usdtry için oldukça önemli olacaktır.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: dolarforum.Com’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*