30.10.2018 Ons ve Gram Altın Yorumları

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Altın fiyatlamaları 1,230 dolar seviyelerine yaın işlem görmeye devam ediyor. Bir kaç gündür dolar endeksinde yaşanan yükseliş altın fiyatlarına pek etkilememişti ama bugün baktığımızda 1230 dolar hatta 1227 dolar destek noktası altına sarkan fiyatlamalar mevcut. Ons altın fiyatlamaları için 1227 dolar ve 1217 dolar desteklerini daha önceki analiz ve altın yorumları içerisinde vurgulamıştık. Şimdi bugüne geldiğimizde altın ons grafiği bize neler söylüyor diye bakacak olursak karşımıza çıkan detaylar şu şekilde.

ONS Altın Yorumları

Ons altın fiyatları bu sabaha hafif satıcılı bir şekilde başladı. Bunda en büyük pay sahibi ise şüphesiz yükselişe geçen Abd dolar endeksi. Dolar endeksindeki yükseliş euro dolar paritesini 1,14 seviyesi altına gbpusd paritesini ise 1,28 seviyesinin aşağısına kaydırmayı başarınca ons altın fiyatları da baskılanmaya başladı.

altın teknik analizi
günlük altın ons analizi, altın yorumları

Günlük ons altın grafiğine baktığımızda grafiğimizin henüz al sinyali üretmeye devam ettiğini görüyoruz. Kısa vadeli yükseliş hareketinin sonlanması açısından altında 1224 dolar ve 1217 dolar desteklerinin aşağı yönlü kırılması gerekiyor. 1217 dolar seviyesinin altına inilmesi halinde 1203 desteğine kadar yeni bir satış hareketi başlayabilir. Böyle bir fiyatlamanın oluşması halinde 1200 dolar psikolojik destek noktası da önemli konuma gelecektir.

1,217 dolar seviyesinin altına inilmemesi halinde ise altın kaldığı yerden yükseliş hareketini sürdürmek isteyecektir. Altın ons fiyatlarında yükseliş yönlü seyrin devamı halinde hedef noktamız olarak 1248 dolar seviyesi ön plana çıkmaktadır. Uzmanların altın fiyatları yorumları içerisinde Kaşıkçı cinayetinin sonuçlarının ABD ile Suudi Arabistan ilişkilerine etkileri ve bunun petrol piyasasına yansımalarının ons altında etkili olabileceği belirtiliyor.

Gram Altın Yorumları

Gram altın fiyatları haftaya hafif satıcılı ve yatay bir şekilde başlamıştı. Bugüne baktığımızda yine benzer bir tablo mevcut olduğunu görüyoruz. Gram altın fiyatı dolar tl kurundaki satışlar neticesinde 220 tl nin altına kaymış durumda. 231 lira desteği altında fiyatlamalarını sürdüren gram altın fiyatında bugün dolar kurundaki hareketlilik belirleyici olacak gibi gözükmekte.

Dolar kurunda yaşanan satışlar derinleşir ve 5,50 seviyesinin atlına inilirse gram altın fiyatlarında da geri çekilme sürdürülebilir bir hal alabilir. Bu nedenle gram altın tarafında fiyat tahmini yaparken dolar tl paritesini incelemek çok önemli olacaktır. Ons altının gram altın fiyatlamalarına yaptığı etkiden fazlasını doların TL karşılığındaki hareketliliğinden beklemek daha mantıklı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*