Dolar Ne Olur ? 31,08,2018

dolar yorumları
dolar grafiği teknik analizi

Ülkemizde son zamanların en önemli gündem maddesi dolar. Öyle ki her haber programında,tartışma programlarında hatta gündüz kuşaklarında dahi en çok takip edilen detay doların fiyatı. Durum böyle olunca da vatandaşlar arasında en çok konuşulan konu da dolar ve diğer döviz kurları oluyor. Bu kadar çok konuşulunca da bizlere gelen soruların başında dolar ne olur sorusu yer alıyor. Bunu dolar bugün düşer mi, dolar nereye kadar yükselir gibi sorular takip ediyor. Bizlerde sizlere dolar ne olur sorusunun cevabını verebilmek adına günlük dolar yorumları ve analizlerimiz ile cevap vermeye çalışacağız.

Dolar 30 Ağustos zafer bayramı nedeniyle yurt içi piyasaların tatil olduğu dünü değerlendirerek yükseliş hareketini başlattı ve 6,80 seviyesinin üzerine kadar tırmandı. Bugün güne başlarken mevduat hesaplarına gelen vergilendirmeler ve çeşitli önlemler ile bir miktar gerileyen dolar 6,39 seviyesine kadar düştü ancak bu seviyeden tepki alımları ile karşılan dolar kuru yeniden yükselişe geçti ve 6,60 seviyesinin üzerine yükseldi. Dolar tl paritesinde alınan önlemlere rağmen yükseliş hareketi henüz etkisini yitirmiş değil.

Dolar Bugün Ne Olur ?

dolar yorumları
dolar grafiği teknik analizi

Dolar tl paritesine günlük grafikte baktığımızda, göstergeler yukarı yönlü hareketi destekler nitelikte kalmaya devam ediyor. Aşağı yönlü geri çekilmelerde 6,36 seviyesinin belirleyici rol oynayacağını düşünüyoruz. Bu seviye üzerinde kalındıkça yukarı yönlü hareket isteği kalıcı olabilir. Bu seviyenin altına inilmesi halinde ise 6,07 seviyesine dek yeni bir düşüş hareketi yaşanabilir. Bu seviye altında ise ana destek seviyesi 5,80 test edilmek istenebilir. Ancak şuan için günlük grafiklerde yükseliş eğilimi etkisini sürdürmekte olduğu unutulmamalıdır.

Son zamanlarda gerilen Abd ve Türkiye arasındaki ilişkilere dair gelebilecek olumlu olumsuz açıklamalarda dolar tl paritesini direkt olarak etkileyebilir. Bu nedenle sadece teknik analize bağlı kalmamak gerekir. Gün içerisinde alım veya satım yapmayı düşünen yatırımcılar piyasa takibini doğru şekilde yapmalıdırlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*