21.11.2018 Ons ve Gram Altın Yorumları

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Altın fiyatlarında hareketlilik devam ediyor. 1,220 dolar üzerinde tutunmayı başaran ons altın fiyatında yükselişlerin 1,225 dolar seviyesini aşamadığını ve yeniden 1,220 dolar seviyesine gerilemelerin yaşandığını görmekteyiz. Dün yapmış olduğumuz altın yorumları içerisinde ons altın fiyatı ile ilgili olarak 1,224 dolar üzerinde bir tutunma yaşanmasının önemine değinmiştik. Henüz bu seviye aşılıp üzerinde bir tutulma görünmedi.

[irp posts=”566″ name=”Altın ons ve Gram Altın Analizi-20.11.2018″]

Ons Altın Yorumları

Bugüne baktığımızda 1,220 doların hemen üzerinde fiyatlanan ons altın özellikle Fed üyelerinin yapmış olduğu açıklamalarla bugünlerde pozitif eğimli havasını sürdürmeye çalışıyor. Dolar endeksinin gün içerisindeki aşırı oynaklığına karşın günlük kapanışlarını 1,220 dolar üzerinde gerçekleştiren ons altın için grafikler ne söylüyor dilerseniz bir de o tarafa bakalım.

ons altın yorumları
ons altın analizi

Altın grafiğinde göstergeler yukarı yönlü eğilimi desteklemeye devam ediyor. 1,214 dolar seviyesinden başlayan kısa vadeli yükseliş trendi ile beraber 1,220 doları aşan ons fiyatında ilk direnç noktası 1,224 seviyesi olarak takip edilecek. Bu seviye üzerine anlık geçişlerden ziyade günlük kapanışlar takip ediliyor olacak. 1,224 dolar seviyesinin aşılması ile birlikte 1,237 dolar hedefi ile yeni bir yükseli dalgası tetiklenebilir.  1,224 dolar seviyesinin üzerine çıkılamaması halinde ise aşağı da 1,214 ve 1,202 dolar destek noktaları önemli olacaktır.

Gram Altın Yorumları

Gram altın fiyatlarında uzunca bir süredir negatif yönlü görüşümüzü koruyoruz ve 210 lira seviyesinin altına kadar yaşanan gerileme bu görüşümüzü haklı çıkardı. Şu sıralarda dün dolar kurunda yaşanan yükselişin etkisi ile 210 lirayı aşan gram altın bugün de 210 liranın üzerinde tutunmaya çalışıyor.

[irp posts=”577″ name=”21.11.2018 Detaylı Dolar TL İncelemesi”]

Gram altın fiyatlarında aşağı yönlü hareket henüz sonlanmış gibi durmuyor ancak özellikle dolar kurunda hareketliliklerin yansıdığı gram altın fiyatları hakkında yorum yaparken dolar kurunda ki gelişmeleri de yakından takip etmek gerekiyor. Dolar tl paritesinde 5,40 seviyesinin altında kalındığı müddetçe gram altın fiyatlarının yeniden 210 lira altına gerileyebileceğini düşünüyoruz.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: dolarforum.Com’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*