PTT Kart Şifremi Unuttum, Yeni Şifre Nasıl Alırım?

ptt kart şifremi unuttum, yeni şifre nasıl alırım

Son zamanlarda internette sıkça aranmaya başlanan, ptt kart şifresi nasıl alınır, ptt kart şifremi unuttum , şifre yenileme nasıl yapabilirim sorularını cevaplamak istedik.

PTT Kart Şifremi Unuttum..

Yeni PTT kart şifresi alabilmek için en yakın PTT şubesine gidilmesi gerekmektedir. PTT kartı ve T.C kimliği ile PTT şubesine gidilerek yeni kart şifresi talebinde bulunması halinde kart şifresi yenilenecektir. PTT şubesinde kart şifresi yenilemek için bir dilekçe ile başvuru yapılması gerekir. Bu başvuru sonucu ile yeni şifre alınmaktadır. PTT şubesine gitmeye gerek kalmadan da PTT kart şifresi yenilemek mümkündür.

Ptt Kart Yeni Şifre Nasıl Alınır ?

PTT kart şifresi unutulduğunda yeni bir kart şifresi talebinde bulunulması gerekilmektedir. Şubeye gitmeden kart şifresi yenilemek için çeşitli yöntemler vardır. PTT’ye ait ATM’lerden kart işlemleri sırasında şifremi unuttum butonu sayesinde şifre yenileme işlemi yapılabilir. Diğer bir kart şifresi yenileme yöntemi ise PTT müşteri hizmetleri numarasını arayarak talep edilebilir. PTT çağrı merkezi numarası 444 1 788’dir. PTT çağrı merkezinde müşteri temsilcisine kart şifresi başvurusunda bulunulduğunda bazı kimlik ve kart bilgileri verilerek, güvenlik ile ilgili soruların yanıtlanmasının ardından, anında yeni ptt kart şifresi edinmek mümkündür.

ptt kart şifremi unuttum, yeni şifre nasıl alırım

Bir diğer PTT kart şifresi yenileme yöntemi ise SMS yöntemidir. 3290’a atılacak olan SIFRE ve kartın üzerinde bulunan kart numarası mesajı ile kart şifresi yenilenmesi talep edilebilir. Güvenlik açısından sadece telefon numarası bildirilmesi halinde bu SMS şifre yenilemeden yararlanılabilmektedir.

PTT Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

PTT şifre hizmetlerinden en önemlisi e-devlet şifresidir. Tüm vatandaşların kişisel e-devlet işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için verilen şifre PTT şubelerinden temin edilmektedir. Belirli bir ücret karşılığında T.C. kimlik numarası ve bazı kişisel bilgiler ile PTT şubesinden e-devlet şifresi alınabilir. E-devlet şifresi ile e-devlet internet sitesinden tüm resmi kurum işlemleri gerçekleştirilebilir.

PTT Hizmetleri Hakkında Bilgi

PTT kurulduğu yıldan bu yana her alanda hizmet vermeye devam etmektedir. Gelişen teknolojiye ayak uyduran ve müşterilerine dijital ortamlarda da kullanım kolaylığı sağlayan hizmetleri sayesinde en çok tercih edilen kurumlardan biri olmayı başarmıştır. Kargo ve banka hizmeti sayesinde Türkiye’nin her yerindeki vatandaşların işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda bazı vatandaşların maaş alabildikleri bir kurum olan PTT, emekliler için ihtiyaç kredisi olanaklarına sahip güçlü bir banka niteliğindedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*